OLVASS ÉS ÍRJ ANNE FRANKKAL

Olvass és írj Anne Frankkal címmel nyílt kiállítás a szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében a holokausztra való emlékezés jegyében.
Iskolánk tanulói műhelymunkán vettek részt, amelyet a tárlat kapcsán szerveztek.
A kiállításon felidéződik Anne Frank lebilincselő története, megismerkedhetünk a fiatal lány személyiségével, bánataival és örömeivel, családjával, betekintést nyerhetünk a korszak vérzivataros világába.
– Csoda, hogy még nem adtam fel a reményt, hiszen minden oly valószínűtlennek és megvalósíthatatlannak tűnik. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy a világon minden halálba, nyomorba, zűrzavarba torkollik. (…) Mégis úgy érzem, hogy jóra fordul minden, elmúlik ez a szörnyűség, s megint béke és nyugalom lesz ezen a világon. De addig féltve őrzöm az álmaimat, s remélem, talán megvalósulnak egyszer – írta a 15 éves Anne utolsó bejegyzéseinek egyikében, mielőtt elhurcolták Auschwitzba.