„SOHA NE FELEDJÜK, A HOLOKAUSZT SOHA NE ISMÉTLŐDJÖN MEG!”

Pénteken, 2015. máricus 6-án a Politechnikai Iskola keretén belül nyílt órát tartottak: „Soha ne feledjük, a Holokauszt soha se ismétlődjön meg” címen.

Zenei műsorszámmal emlékezett a szerb-zsidó énekkar. A tájékoztató jellegű történelemóra, zenei- és pszichológiai előadás arra törekedett, hogy a fiatalok figyelmét felhívja a nem toleráns viseledésre, agresszivitásra, előítéletekre, antiszemitizmusra, melynek értelmi szerzője Marlena Weinberger – Pavlović volt.

A kórus mellett több előadó is részt vett: Dr. Koljanin Milan történész, Dragan Popadićprof. szociálpszichológus.

A diákok a Holokausztot túlélő Aleksandra Ajzinberg megrázó történetén keresztül halhatták és tanulságot vonhattak le az előítéletek végzetes következményeiről, az individuális felelősség fontosságáról, hogy felismerjék a bűnt és az áldozatokat, valamint lépéseket tegyenek annak érdekében, hogy megelőzzék a rasszizmust és a xenofóbiát (beteges félelem az idegenektől).