VILÁGMÉRETŰ ESZPERANTÓ VIZSGA A POLITECHNIKAI ISKOLÁBAN

A Politechnikai Iskola 2015. május 30-án, szombaton, házigazdája volt egy különleges rendezvénynek, az ún. Világméretű Eszperantó KER Vizsgának (KER – Közös Európai Referenciakeret), B1, B2 és C1-es szinteken. Ezen a napon a vizsga egyidőben zajlott a világ különböző pontjain, idén 7 ország 12 városában, köztük Szabadkán is, köszönve a szabadkai Székely Tibor Eszperantó Egyesületnek és a Politechnikai Iskolának. Ezúttal Szabadka volt az egyetlen résztvevő város a Balkán térségben, miközben a listán szerepelt még: Moszkva, Szöul, Tokio, Oszaka, Párizs, Toulouse, Limoges, Lannion, Hága és a brazíliai Curitiba és Maceió városok is!

A szabadkai vizsga nemzetközi összetételű, hiszen a bejelentkezett 10 vizsgázó 3 országot képviselt (Szlovénia, Bulgária és Szerbia). A vizsga 9:00 órakor kezdődött, a vizsga után pedig, 15:30-as kezdettel, eszperantó nyelvű műsor és további közös program következett.

Az eseményről készült képek megtekinthetőek iskolánk honlapjának képtárában itt: Galerija slika