XIII. ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLÁS KÉPZŐMŰVÉSZETI DIÁKTÁRLAT – HAJDÚSZOBOSZLÓ

A Szabadkai Politechnikai Iskola diákjai az előző évekhez hasonlóan idén is részt vett a Magyarországon megrendezésére kerülő Országos Középiskolás Képzőművészeti Diáktárlaton. Öt diák kiemelkedő munkáit küldtük el tárlatra, színvonalasan keretezett formában. Az alkotásokat egy neves képzőművészekből és rajztanárokból álló zsűri értékelte, melynek eredményeként három diákunk alkotását beválogatták a diáktárlathoz fűződő kiállításba. A kiállításra bekerülő munkák színvonala arra ösztönözte a szervezőket, hogy a kiállítást ne csak Hajdúszoboszlón lehessen megtekinteni, ezért a Magyar Képzőművészeti Egyetem szervezésében jövő év márciusáig, Magyarország több helyszínén is kiállítják az arra érdemesnek talált, kiállításra beválogatott képzőművészeti alkotásokat.

Covic Emili, GFO 2/8 – „TÁRSAS MAGÁNY” (vegyes tehnika) – kiállításra beválogatott munka

Piukovity Denisz, GFO 3/10 – “ELVÉRZEM” (tempera) – kiállításra beválogatott munka

Somogyi Valentin, GFO 3/10 – „Ő” (akril) – kiállításra beválogatott munka

Zsiga Anett, GFO 3/10 – „MOPSZ A KEDVENC KUTYUSOM” (tempera)

Osztrenkovity Sztella, GFO 3/10  – „CSENDÉLET” (olaj)

A rendezvényt a Bethlen Gábor Alap támogatta.

A Szabadkai Politechnikai Iskola megtisztelésnek érzi, hogy egy ilyen színvonalas versenyen és vándorkiállításon vehetnek részt diákjai. Igazán büszkék vagyunk az eredményeikre.

Kosányi Debóra

képzőművészet szakos tanár