XXV. NEMZETKÖZI ÉPÍTÉSZ DIÁKKONFERENCIA 2019

2019. április 12. és 14-e között Pécsen került megrendezésre a XXV. Nemzetközi Építész Diákkonferencia, melynek házigazdája a 75 éves Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium volt.

A konferencia szlogenje „ÉPÍTÉSZETI ÉRTÉKEINK MEGŐRZÉSE”.

A versenyen összesen 30 iskola vett részt Magyarországról, Erdélyből, Szlovákiából és Vajdaságból.

Iskolánkat 4 tanuló és 1 tanár képviselte. A Porta Speciosa Egyesület által kiírt mindkét pályázati kiíráson részt vettünk: a Fejünk felett a fedélszék c. egész éves felmérő pályázaton és Földtől az égig-toronymagasan c. tablópályázaton. Összesen 6 tanulónk pályázott, 2-fős csapatokban, három munkával: 2 tablópályamunkát és 1 felmérést küldtünk be. A csapatokat Arancsity Dancsa Gyöngyi tanárnő készítette fel.

A részvételt a Bethlen Gábor Alap támogatta.

Képek a diákkonferenciáról a fényképalbumban tekinthetők meg (Galerija).