IRODALMI PÁLYÁZAT AZ EMBERI JOGOK NAPJA ALKALMÁBÓL

December 10-e, az emberi jogok napja alkalmából a szabadkai polgári jogvédő iroda irodalmi pályázatot hirdetett, azzal a céllal, hogy a tanulók kifejtsék gondolataikat az emberi jogokról, a mai társadalomban tapasztalható egyenlőségekről, hasonlóságokról és különbségekről.

A pályázat címe: 1. Gyermekek a migránskrízisben 2. Ragaszkodom a léthez való jogomhoz, de elismerem ugyanezt mások számára is.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a díjátadásra 2015. december 10-én, az emberi jogok napján került sor az Új Városháza nagytermében.

A pályázaton a Politechnikai Iskola diákjai is részt vettek, és két díjat is szereztek. Cvitkó Beatrix, a GFT 4/10 osztály tanulója magyar nyelvű munkájával második helyezést ért el, Lazić Sara, a VT1/3 osztály tanulója pedig, a szerb nyelvű munkák kategóriájában, harmadik helyezett lett.

Gratulálunk a díjazott tanulóknak!