TANULÓINK SIKERE AZ OLASZORSZÁGI KÉPZŐMŰVÉSZETI PÁLYÁZATON

A Politechnikai Iskola eszperantó szakkörének három tagja részt vett a  LILIANA CERNECCA SORANZO DÍJ elnevezésű nemzetközi kétnyelvű képzőművészeti pályázaton, melyet a Trieszti Eszperantó Egyesület írt ki.
A pályázat egyetlen feltétele az volt, hogy a bármely technikával, szabad témában készült  pályamű tartalmazzon egy kétnyelvű üzenetet – eszperantóul, valamint egy Európai Uniós nyelven.
Iskolánkból a GFT 4/10 osztályból a következő tanulók pályáztak: Cvitkó Beatrix, Kovács Pécskai Emese és László Blanka. Felkészítő tanáraik Suhajda Zita és László Aranka voltak. A beérkezett munkák november 28-tól december 5-ig egy kiállítás keretében voltak megtekinthetőek, majd az utolsó nap került sor az ünnepélyes díjkiosztóra.
Az első díjat ezúttal nem ítélték oda, de Emese lett a két 2. díjazott egyike, Blanka pedig a két 3. díjazott egyike.
Gratulálunk nekik!

A képek megtekinthetőek a Trieszti Eszperantó Egyesület honlapján, valamint iskolánk honlapjának képtárában.