„TISZTELJÜK AZ EMBERI JOGOKAT” MŰHELYMUNKÁK ISKOLÁNKBAN

2015. december 7. és 11. között a Politechnikai Iskola diákjai számára a szabadkai Cosmo Egyesület műhelymunkákat tartott a „Tiszteljük az emberi jogokat” elnevezésű projekt keretein belül, melyet a Menekültügyi és Migrációs Biztosi Hivatal, valamint a Svájci Fejlesztési és Együttműködési Ügynökség támogatott.

A projekt célja az Észak-bácskai és Észak-bánáti körzet lakossága tudatának magasabb szintre emelése az emberi jogok és azok érvényesítésének terén, valamint aktív szerepvállalás a Szerbiában menedékjogot kérők helyzetének javításában.

Az iskolánkban szervezett tíz műhelymunkát Iršević Sandra vezette. Rövid bevezető előadás után a tanulók, csoportokban dolgozva, képregényt készítettek a következő témák kapcsán: az emberi jogok érvényesítése, menedékjog, menekültek, előítéletek és sztereotípiák.